Koszyk

Narożniki lewo- lub prawostronne posiadają pewne specyficzne elementy, które odróżniają je od narożników uniwersalnych. Może to być, na przykład, dłuższy jeden podłokietnik. Zdarza się, że producenci mebli nie wskazują jasno, który narożnik jest lewo-, a który prawostronny. Niekiedy wprowadzają oni własne nazewnictwo, a różnorakie symbole i liczby nie zawsze są zrozumiałe przez przez kupujących. Pojawia się wtedy pytanie: jak odróżnić narożnik lewostronny od prawostronnego?

Odróżnienie lewego narożnika od prawego tylko wydaje się być skomplikowane. Istnieje kilka zasad, dzięki którym odróżnienie tych podstawowych układów narożników – zarówno na zdjęciach, jak i w salonach meblowych – nie będzie trudne.

Pierwszym sposobem jest wyobrażenie sobie, że narożniki to litery. Narożnik lewostronny porównać można do dużej litery L, a narożnik prawostronny do dużej litery P. Spójrz na narożniki. Być może z początku wszystkie z nich będą przypominały literę L – po chwili jednak można zauważyć, że meble prawostronne są odbiciem lustrzanym L, a zatem wyglądają prawie jak P. Aby lepiej zrozumieć tą zależność możesz skorzystać z drewnianych klocków lub po prostu wyciętej z papieru litery – należy obracać nimi tak, jak wyglądałoby przesuwanie narożnika po pokoju wokół własnej osi.

Dobrą metodą, jeśli stoisz przed narożnikiem – to zwykle przestrzeń przeznaczona do rozkładania – będzie po prostu wykorzystanie swoich rąk. Spójrz na środek mebla i sprawdź, która część narożnika jest krótsza – ta przy lewej, czy przy prawej ręce? Jeżeli przy lewej, stoi przed tobą narożnik lewostronny, a jeżeli przy prawej – narożnik prawostronny.

W sytuacji, gdy obie przedstawione metody są dla ciebie problematyczne – nie martw się. Nie każdy posiada dobrze rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną. Zawsze pozostaje opcja zabrania ze sobą na zakupy małej ściągi – wydruku z rysunkiem lewego i prawego narożnika. W salonie wyjmij kartkę i porównaj oglądane przez ciebie narożniki z rysunkiem – wtedy bez trudu określisz, jaki układ ma mebel.

Kategorie: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

EnglishPolishBulgarianRomanianLatvian