Koszyk

Wybór wyposażenia do domu czy mieszkania nie jest łatwą rzeczą. Warto na to poświęcić trochę czasu, żeby wybrane meble przez długi czas cieszyły oczy domowników.

Jakie meble wybrać? Krótki poradnik dla kupujących

Oczywiście wybór konkretnych mebli jest uzależniony od tego, do którego pomieszczenia zostaną wybrane.

Kuchnia – wybierając je należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość. Niezależnie od wybranego stylu czy koloru, muszą być zrobione z materiału dobrego gatunku. Dobrze również postawić na blat świetnej jakości, ponieważ to on jest najbardziej eksploatowany podczas kulinarnych eksperymentów domowników. Jest też narażony na częsty kontakt z gorącymi garnkami, zatem może ulec najszybszemu zużyciu.

Salon – meble do niego warto wybierać po ustaleniu jaką funkcję będzie pełnił. Jeśli ma być częstym miejscem spotkań z rodziną i znajomymi dobrym pomysłem będzie kupno kompletu wypoczynkowego, lub narożnika – ładne i wygodne meble sprawią, ze wszyscy będą czuć się tam dobrze. Dodatkowo w salonie warto postawić na meble w takiej samej tonacji, np. z jednym elementem kontrastującym z resztą.

Sypialnia – jest pomieszczeniem, w którym każdy chce się wyciszyć i zrelaksować. Dobrze zatem postawić na wystrój w jasnych kolorach. Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko, które powinno być dosyć duże. Oczywiście jego wielkość musi być dostosowana do metrażu pomieszczenia, jednak dobrze, aby dwuosobowe miało szerokość ok. 160 cm. Jako, że to łóżko, choćby ze względu na gabaryty, będzie centralną częścią pokoju, dobrze by było nie tylko wygodne, ale też ładne. Pozostałe meble jakie powinny znaleźć się w sypialni to oczywiście szafa i mniejsze szafki nocne.

Styl nowoczesny czy tradycyjny

Decyzja należy oczywiście do domowników. Obydwa rozwiązania mogą być efektowne. Styl nowoczesny coraz częściej wiąże się z ascetycznymi rozwiązaniami i bardzo klasycznymi bryłami (sześcian, prostopadłościan) co daje bardzo elegancki efekt. W stylu tradycyjnym wciąż dominują drewniane meble tapicerowane. Ich odpowiedni dobór sprawi, że każde pomieszczenie będzie niezwykle przytulne.

Gdzie kupować meble

Odpowiedź wydaje się prosta – poprzez stronę sm-meble.com. Zwykle oferta wiąże się z kilku/kilkunastoprocentowym rabatem przy wyborze takiego rozwiązania. Zatem zakup mebli w sieci łączy się z oszczędnością pieniędzy i czasu

Kategorie: Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

EnglishPolishBulgarianRomanianLatvian